top of page

ENERĢĒTISKĀ NEATKARĪBA AR VIETĒJIEM RESURSIEM

Koģenerācijas stacijas, kuru pamatā ir gazifikācijas tehnoloģija ar elektrisko jaudu līdz 140kWel un siltuma jaudu līdz 280kWth

SERVICES

PAKALPOJUMI

ikona_01.png
PROJEKTĒŠANA

Projektēšana un plānošana pilnam koģenerācijas ražošanas ciklam – no šķeldas uzglabāšanas, žāvēšanas, sijāšanas, koksnes gazifikācijas un attīrīšanas līdz siltuma un elektroenerģijas ražošanai.

ikona_02.png

RAŽOŠANA

Izgatavojam koksnes gazifikācijas sistēmas un kaltes, izvēloties jomā pieredzējušākos apakšuzņēmējus. 

ikona_03.png

MONTĀŽA

Iekārtu piegāde un montāža objektā.

ikona_04.png

SERVISS UN UZRAUDZĪBA

Stacijas uzraudzība un atbalsts 24/7.

PRODUKTI

KOĢENERĀCIJA

Enerģijas iegūšanas tehnoloģiskais process, kur vienlaicīgi tiek ražots gan siltums, gan elektroenerģija, tā nodrošinot maksimālu energoresursu izmantošanas efektivitāti.

KOKSNES GAZIFIKĀCIJA

Tehnoloģija, kas biomasu (šķeldu) pārveido koksnes gāzē. Iegūtā kokgāze tiek izmantota elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanā, kā arī citiem vērtīgiem blakus produktiem, - piemēram, ķīmiskām vielām, degvielai un mēslojumam.

FORTES uzstāda koģenerācijas stacijas, nodrošinot pilnu tehnoloģisko ciklu - no šķeldas uzglabāšanas, žāvēšanas, sijāšanas, koksnes gazifikācijas un attīrīšanas līdz koģenerācijai - siltuma un elektroenerģijas ražošanai. 

shema_03.png

ILGTSPĒJĪGA ATJAUNOJAMĀ ENERĢIJA

No koksnes atlikumiem mežā saražotā kokgāze tiek pārveidota par zaļo elektroenerģiju un siltumu 

ABOUT

PAR MUMS

01_fortes_2002.png
Tehnoloģiju uzņēmums, kas vairāk kā 10 gadus specializējas koksnes gazifikācijas sistēmu attīstīšanā
01_fortes_MW.png
Sadarbībā ar nozares uzņēmumiem un ilggadējo sadarbība partneri SIA NODUS ir izveidoti vairāki biomasas koģenerācijas staciju projekti gan Latvijā, gan Horvātijā: mazākās stacijas ar jaudu no 0.14 MWel/ 0.3 MWsilt. un lielākās ar jaudu līdz 1.2 MWel/ 2.4 MWsilt. 
01_fortes_8300.png
Koģenerācijas iekārtas pārsniedz 8300 darba stundas gadā. 

SPĒCĪGA PARTNERĪBA

logo_liels_1718x1626_transparent.png
Sadarbībā ar SIA “Nodus” realizēti vairāki koģenerācijas staciju projekti, uzkrājot pieredzi un veiksmīgi attīstot inovatīvu koksnes gazifikācijas tehnoloģiju.  

JAUNUMI & PUBLIKĀCIJAS

“ŠIS PROCESS CENU ZIŅĀ IR KRIETNI IZDEVĪGĀKS PAR DABASGĀZI.. TEHNOLOĢIJU IR IESPĒJAMS INTEGRĒT JAU ESOŠAJĀS DABASGĀZES STACIJĀS”
DIENAS BIZNESS, 07/2022

thumbnail_LIDZFINANSE-ES+NAP.jpg
bottom of page